Güvenlik

1- The İstanbul Yatları, Liman Başkanlığı Tenezzüh Tipi Tekne Kodeks ve Tüzüğü’ ne uygun olarak inşaa edilmiştir. Yatlarımızın güvenliği ve Liman Elverişliliği her yıl İstanbul Liman Başkanlığı tarafından kontrol edilerek onaylanmaktadır.

2- Yatlarımızın bütün birimleri yangın dedektörleriyle denetlenmektedir. Yangın sırasında yakıt akışını kesecek sistem mevcuttur. Ayrıca yangın esnasında tüm makina aksamı üzerinde karbondioksit püskürtme sistemleri bulunmaktadır. Bu sistem sesli ve ışıklı alarmla desteklenmekte ve devreye girdiğinde makina dairesinin havalandırma motorlarını durdurmaktadır.

3- Yatlarımızın makina dairesinde oluşabilecek sıvı girişini gözlemek amacıyla otomatik sintine motoru devresi bulunmaktadır. Bu sistem ses ve ışık yoluyla kaptan köşküne bilgi verecek şekilde düzenlenmiştir.

4- Yatlarımızın dümen sistemleri 220 Volt, 24 Volt ve manuel olarak çalışmaktadır. Tehlike durumlarda bu sistemler devreye girmektedir.

5- Yatlarımızın içindeki tüm girişler, merdivenler, basamaklar, can yeleği gibi gereçlerin yerleri ışıklı ve fosforlu güvenlik tabelalarıyla gösterilmiştir.

6- Yatlarımıza ait; misafirlerimiz için 3. şahış (yolcu) ve yat sigortalarımız mevcuttur.

7- Gemideki tüm pis su ve diğer atık suları vidanjör yardımıyla ibb tarafından düzenli olarak gelip alınmaktadır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>